Our product range includes a wide range of apple iphone mobile charger.
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Compatible Device | iPhone And iPad |
| Connector Type | USB Type C |
| Fast Charging Support | Fast Charge |
| Charger Type | Travel Charger |
| Output Power | 30 W |
| Type | USB |
| Model Name/Number | Apple 35 watt |
| Number Of Ports | 1 |
| No Of Output Ports | 1 Port |
| Cable Included | Yes |
| Cable Length | 1.5 m |
| Original Or Compatible | Original |
| Brand | Apple |
| Power | 35W |
| Current | 2.4A |
| Output Current | 3 A |
Minimum order quantity: 50 Piece
Dhiraj Kumar (Ceo)
Shiva Trading Company
C-4/57a KH No 406, 4, Karawal Nagar Road
New Delhi - 110094, Delhi, India