Our range of products include jio bharat a1 keypad phone, jio bharat v2 keypad mobile, 130 dual sim nokia keypad phones, 105 nokia keypad phones, snexian keypad mobile and guru 2173 snexian keypad phone.
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Phone Type | 4G Feature |
| Model | JioBharat |
| Internal Storage | 4 GB |
| Internal Memory | 4 GB |
| Screen Size | 2.4 inch |
| Phone Color | Black |
| SIM Type | Dual SIM |
| Network Type | 4G VoLTE |
| Memory Size(ROM) | 8 GB |
| Type | Keypad |
| Battery Capacity | 1500 mAh |
| Operating System | Android |
| Warranty | 1 Year |
| RAM | 1 GB |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Phone Type | 4G Feature |
| Model | JioBharat |
| Internal Storage | 4 GB |
| Color | Black |
| Internal Memory | 4 GB |
| Screen Size | 2.4 inch |
| RAM | 512 MB |
| SIM Type | Single SIM |
| Network Type | 4G VoLTE |
| Type | Keypad |
| Battery Capacity | 1500 mAh |
| Primary Camera | 2 MP |
| Operating System | Android |
| Warranty | 1 Year |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Body Type | Bar Phone |
| Memory Size(ROM) | 16 GB |
| Network Type | 4G VoLTE |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Color | Black |
| Design | Bar |
| Screen Size | 1.8 inch |
| Brand | Nokia |
| SIM Type | Dual SIM |
| Primary Camera | 5 MP |
| Operating System | Nokia OS |
| Packaging Type | Box |
| RAM | 2 GB |
| Internal Storage | 4 GB |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Body Type | Bar Phone |
| Memory Size(ROM) | 16 GB |
| Network Type | 4G VoLTE |
| Battery Capacity | 1000 mAh |
| Color | Black |
| Design | Bar |
| Screen Size | 1.8 inch |
| Brand | Nokia |
| SIM Type | Single SIM |
| Primary Camera | No Camera |
| Operating System | Nokia OS |
| Packaging Type | Box |
| RAM | 2 GB |
| Internal Storage | 4 GB |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Bar |
| Memory Size(ROM) | 16 GB |
| SIM Type | Single SIM |
| Battery Capacity | 800 mAh |
| Screen Size | 5.5 Inches |
| Color | Black |
| Internal Storage | 32 MB |
| Camera | No Camera |
| FM Radio | Wireless FM |
| Torch Light | No |
| Bluetooth | No |
| Supported Network | 2G + 3G |
| Brand | Snexian |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 450 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Bar |
| Memory Size(ROM) | 16 GB |
| Screen Size | 4.5 Inches |
| Color | Blacl |
| Model Number | Guru 2173 |
| Brand | Snexian |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Phone Type | Feature Phone |
| RAM | 512 MB |
| Memory Size | 8 GB |
| Color | Black |
| Internal Storage | 8 GB |
| Battery Capacity | 1500 mAh |
| Screen Size | 1.8 inch |
| Primary Camera | 2 MP |
| Network Type | 4G |
| SIM Type | Dual Sim |
| Model Number | Ace 2 |
| Browse Type | Smartphones |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 880 / Piece Get Latest Price
| Model Name | LAVA A1 JOSH |
| Phone Type | Feature Phone |
| Battery Capacity | 1000 mAh |
| Network Type | 4G |
| Color | Black |
| SIM Type | Dual SIM |
| Camera | No |
| Type | Keypad |
| Memory Size(ROM) | 16 GB |
| ROM | 8 GB |
| Internal Storage | 2 GB |
| RAM | 1 GB |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 650 / Piece Get Latest Price
| System Type | Digital KTS |
| Lines Supported | 16 Line |
| Extensions Supported | BY CHARGER |
| Memory Storage(ROM) | 16 GB |
| Display Type | 1 Line LCD |
| RAM | 2 GB |
| Design | Bar |
| Programmable Keys | 24 Keys |
| Phone Color | Black |
| Speakerphone | Yes |
| Brand | Nokia |
| Model Number | 1600 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Memory Size(ROM) | 4 GB |
| Model | JioPhone |
| RAM | 512 MB |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Type | Keypad |
Minimum order quantity: 20 Piece
Jio Small phone as you know.. .
₹ 1780 / Piece Get Latest Price
| Model | JioPhone |
| Internal Memory | 4 GB |
| RAM | 2 GB |
| Type | Keypad |
| Operating System | Android |
| Very good quality | 5 Inches |
Very good quality 1 year guarantee from service centre ..
Dhiraj Kumar (Ceo)
Shiva Trading Company
C-4/57a KH No 406, 4, Karawal Nagar Road
New Delhi - 110094, Delhi, India